ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»

thumb_up 4803 likes
rate_review 180 Reviews
favorite 725 favorites
87B, Mezhyhirska str.
04080 Kyiv, Україна
phone
Click to show phone
Request for information

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Company Information

Загальна інформація

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ пройшла складний шлях розвитку з невеликої групи активістів до найбільш успішної національної організації ЛЖВ. Рішення щодо вибору Мережі одним з основних реципієнтів шостого раунду Глобального Фонду є визнанням досягнень організації на світовому рівні та знаменує новий, важливий етап в житті організації

Як все починалось.
Кінець 90-х років – ВІЛ-позитивні люди в Україні не мають доступу до лікування, догляду та підтримки. Медичні заклади для надання допомоги скоріше нагадують тюрму, ніж лікарню.

1999 рік - вперше на конференції НУО зустрілись декілька ВІЛ-позитивних людей, які створили ініціативну групу. Сім ВІЛ-позитивних активістів, які працювали у ВІЛ-сервісних організаціях Одеси, Полтави та Києва об'єдналися для того, щоб захищати свої законні права, лобіювати доступ до лікування, покращувати якість життя людей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні.

Листопад 2000 року - представники 15 регіонів провели перші установчі збори Мережі ЛЖВ.

5 травня 2001року - ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» була зареєстрована в Міністерстві юстиції України.

Початок активних дій.
Липень 2001 року - відбулась Спеціальна Сесія Генеральної Асамблеї ООН з питань ВІЛ/СНІДу. Завдяки адвокаційій діяльності членів Мережі вдалось включити до складу урядової делегації України. Це дало можливість налагодити контакти з Міністерством охорони здоров'я та розпочати співпрацю. Мережа стала брати активну участь у прийнятті державних рішень в сфері ВІЛ/СНІД та контролювати їх виконання.

Після участі в Генеральній Асамблеї ООН Україна прийняла рішення подавати Заявку в щойно створений Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Організація взяла активну участь у написанні Заявки до Глобального Фонду на 1 раунд. Мережа відстояла необхідність виділення грошей на компонент з догляду та підтримки і самостійно його розробила.

Україна отримала грант 92 млн.дол. США на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД, при цьому більшу частину - на лікування і закупівлю препаратів. Основним реципієнтом (ОР) було обрано Міністерство охорони здоров'я. Однак, через неналежне виконання, реалізація гранту загальмувалась. На першій зустрічі місії Глобального Фонду з Локальним агентом і ОР, представники Мережі вимагали передати Грант ГФ іншому ОР, здатному реалізовувати проект в Україні.

Ініціативу Мережі підтримали всі міжнародні та всеукраїнські організації та об'єднання. На роль ОР було запропоновано МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» - стратегічного партнера Мережі. Мережа здійснювала постійний контроль над закупівлями за кошти ГФ та держбюджету.

Ключові дати
2004 рік - на зустрічі Координаційної Ради країн СНД з питань ВІЛ/СНІДу розглядалось питання організації системи закупівель АРВ-препаратів для регіону. Під час зустрічі Мережа привернула увагу світової громадськості до різниці в ціні в закупівлях за кошти держбюджету та ГФ. Після цього відбулась зустріч із представниками Фонду Клінтона, готових надавати допомогу.

2005 рік - Підписано Меморандум між Фондом Клінтона та Урядом України. Мережа стала партнером у його реалізації.

2005 рік - завдяки адвокаційній діяльності, підтримці стейкхолдерів та налагодженим контактам з чиновниками, вдалось домогтись зустрічі з Президентом України. На зустрічі розроблено план невідкладних заходів з протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні. Президент дав наказ скасувати несправедливі тендери МОЗ.

2007 рік - Всеукраїнська Мережа ЛЖВ стала основним ко-реципієнтом гранту Глобального фонду ООН по боротьбі зі СНІД, туберкульозом і малярією, отримавши таким чином визнання своїх досягнень на світовому рівні.

4 грудня 2007 року - завдяки серії адвокаційних заходів Мережі та її партнерів, відбулося засідання Наради під керівництвом Президента України В.А. Ющенка, за участі Голови Координаційної Ради Мережі, де обговорювались питання ефективності протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.

12 грудня 2007 - Указ Президента України про додаткові невідкладні заходи з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні № 1208/2007.

17 березня 2008 року – Указ Президента України, яким було затверджено положення та склад Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНУДу, туберкульозу та наркоманії. Основні її завдання – розроблення пропозицій щодо здійснення органами виконавчої влади дій, спрямованих на зниження темпів поширення ВІЛ, та захворюваності на СНІД. Одним з членів цього консультаційно-дорадчого органу при Президентові України стає Володимир Жовтяк.

На сьогодні Мережа ЛЖВ - найбільша і найпотужніша організація, що представляє інтереси ВІЛ-позитивних українців. Всеукраїнська мережа ЛЖВ має представництва в 40 регіонах України, нараховує близько 500 членів, понад 400 співробітників, і надає послуги більш ніж 20 000 клієнтам.

87B, Mezhyhirska str. Kyiv

Графік роботи
Понеділок:
09:30 - 18:00
Вівторок:
09:30 - 18:00
Середа:
09:30 - 18:00
Четвер:
09:30 - 18:00
П'ятниця:
09:30 - 17:00
Парковка
The company has a parking lot.
Номер телефону
+380444677567
Linki
Соціальні акаунти

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Reviews & Ratings

How do you rate this company?

Are you the owner of this company? If so, do not lose the opportunity to update your company's profile, add products, offers and higher position in search engines.

A similiar page for your business? Make sure everyone can find you and your offer. Create your dedicated company page on Yoys - it's simply and easy!
Add your company