Kharkivsʹkyy Patentno-Komp'yuternyy Koledzh
61000 Kharkov, Україна
Kharkivsʹkyy Patentno-Komp'yuternyy Koledzh Company Information
Загальна інформація
Харківський патентно-комп’ютерний коледж, розташований за юридичною адресою: 61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого 18, є державним вищим навчальним закладом, що підпорядкований Міністерству освіти і науки України.
Навчальний заклад засновано у 1922 році постановою Раднаркому України як технологічний технікум для підготовки фахівців на рівні середньотехнічної освіти.
З моменту заснування і до 1934 року технікум знаходився у місті Києві, а в 1934 році переведений до міста Харкова. Спочатку технікум був підпорядкований Укрпромраді, а потім управлінню кадрами Харківської ради народного господарства.
У 1962 році згідно з потребами регіону (у Харкові та області сконцентрована значна кількість підприємств електротехнічної промисловості) технікум перепрофільовано на підготовку фахівців для електротехнічної галузі. З цього часу навчальний заклад одержав назву Харківського електротехнічного технікуму і підпорядкований Міністерству електротехнічної промисловості СРСР.
До 1988 року підготовка фахівців у технікумі здійснювалась за денною та вечірньою формами навчання, а з 1988 року – за денною та заочною формами навчання.
У лютому 1991 року без зміни підпорядкування технікум перетворено на Харківський патентно-комп’ютерний коледж. На той час у м. Харкові гостро відчувалась потреба молодших спеціалістів з програмування та обслуговування обчислювальної техніки, а готував фахівців лише один технікум і в обмеженій кількості.
З 1991 року і до цього часу Харківський патентно-комп’ютерний коледж підпорядковано Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України.
За 90 років існування навчального закладу підготовлено понад 23 тисячі фахівців для таких галузей народного господарства: легка промисловість, електротехнічна промисловість, виробництво та обслуговування електронно-обчислювальної техніки.
Правовою основою діяльності коледжу є Статут, остання редакція якого затверджена Міністерством освіти і науки України 10 жовтня 2003 року (зі змінами від 18.04.2011р та від 29.06.2011р).
Коледж внесено до Державного реєстру закладів освіти України і зареєстровано за місцем розташування виконавчим комітетом Харківської міської ради.
Відповідно до рішення ДАК від 27.12.2013 року, протокол №108 коледж ліцензований за статусом вищого навчального закладу на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста.
Згідно з виданими ліцензіями та Статутом, коледж здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” за спеціальностями:
5.05010301 „Розробка програмного забезпечення.”;
5.05010201 “Обслуговування комп’ютерних систем і мереж”;
Досвід підготовки у коледжі фахівців з комп’ютерних технологій вимірюється 40 роками.
Ліцензований обсяг прийому з усіх спеціальностей – 165 осіб, обсяг державного замовлення протягом останніх років становить 105 осіб. Крім того, на контрактних засадах щорічно зараховуються до 30 абітурієнтів. Щорічно виконується план прийому. Зростаюча потреба вітчизняної промисловості у підвищенні ефективності виробництва, що досягається, насамперед, автоматизацією управління виробництвом і широким впровадженням комп’ютерної техніки, обумовлює неабияку зацікавленість до коледжу та його спеціальностей з боку випускників базової школи Харківської та інших областей . Протягом останніх років середній конкурс по на вчальному закладу становив від 2,4 до 3 заяв на одне місце.
ХПКК щорічно виконує план випуску. Основні місця працевлаштування випускників коледжу: промислові підприємства м.Харкова; обчислювально – інформаційні центри установ, організацій, зокрема, пенсійного фонду, податкових інспекцій, вищих навчальних закладів, банків, торгових підприємств; підприємства, організації, фірми, що реалізують і обслуговують комп’ютерну техніку, тощо. За останні роки більщість випускників коледжу (до 90 %) продовжують навчання у ВНЗ III-IV рівнів акредитації.
Структурні підрозділи коледжу створюються відповідно до законодавства та головних завдань його діяльності і функціонують згідно з окремими положеннями, що розробляються коледжем.
Структурними підрозділами коледжу є: відділення, циклові комісії, , підрозділи, що забезпечують навчально – виховний процес, адміністративні та господарські підрозділи, що забезпечують задоволення соціально – побутових потреб.Основними завданнями коледжу є:
здійснення освітньої діяльності певного напряму, яка забезпечує підготовку фахівців відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів і відповідає стандартам вищої освіти;
здійснення творчої, мистецької, культурно-виховної, спортивної та оздоровчої діяльності;
забезпечення виконання державного замовлення та угод на підготовку фахівців з вищою освітою;
вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці і сприяння працевлаштуванню випускників;
забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання осіб, які навчаються у коледжі, в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України; підвищення освітньо-культурного рівня громадян.
створення належних умов для практичного навчання студентів;
інші завдання, що не суперечать законодавству України.
Основними напрямами діяльності коледжу є:
підготовка згідно з державним замовленням і договірними зобов'язаннями висококваліфікованих фахівців для промислової галузі народного господарства України;
підвищення кваліфікації, перепідготовка кадрів, підготовка кваліфікованих робітників, курсова підготовка, загальноосвітня та до вузівська підготовка;
культурно-освітня, методична, видавнича, фінансово-господарська, навчально-виробнича робота;
надання платних послуг відповідно до чинного законодавства України;
Управління діяльністю коледжа здійснює директор, призначений на посаду за контрактом, укладеним з Міністерством освіти України. Директор відповідно до Статуту коледжу може делегувати частину своїх прав i обов’язків заступникам директора, завідуючим відділеннями.
Вищим колегіальним органом самоврядування є загальні збори, кількісний склад яких становлять усі працівники коледжу. У період між загальними зборами повноваження колективу виконують робочі органи - адміністративна рада, що складається з 30 чоловік, та приймальна комісія, склад якої щорічно затверджується наказом директора.
У коледжі діють дорадчі органи: педагогічна рада, навчально-методична рада, рада класних керівників, бібліотечна рада, рада з правового виховання.
Фінансово - господарська діяльність проводиться відповідно до діючих
вимог Щорічне надходження позабюджетних коштів становить до 20% від обсягу бюджетного фінансування. Ці кошти використовуються на удосконалення матеріальної бази, модернізацію і експлуатацію обладнання, оплату комунальних послуг, інші потреби з організації навчального процесу.
Yaroslava Mudrogo St, 18 Kharkov
- Графік роботи
- Номер телефону
- +380577004817
- Linki
- Соціальні акаунти
Kharkivsʹkyy Patentno-Komp'yuternyy Koledzh Reviews & Ratings
How do you rate this company?
Are you the owner of this company? If so, do not lose the opportunity to update your company's profile, add products, offers and higher position in search engines.